www.hzsn.hr

zaglavlje1

Zlatna lista SN-a

Zlatna lista

SPORTAŠI JUGOSLAVIJE
POJEDINCI
1950:
Petar ŠEGEDIN
Branka LOPARIĆ
1951:
Andrija OTENHEIMER
Milica ŠUMAK
1952:
Franjo MIHALIĆ
Marija RADOSAVLJEVIĆ
1953:
Perica VLAŠIĆ
Milka BABOVIĆ
1954:
Žarko DOLINAR
Eša LIGORIO
1955:
Bernard VUKAS
Milka BABOVIĆ
1956:
Franjo MIHALIĆ
Vinka JERIČEVIĆ
1957:
Franjo MIHALIĆ
Nada VUČKOVIĆ
1958:
Stanko LORGER
Slavica ZUPANČIĆ
1959:
Stanko LORGER
Draga STAMEJČIĆ
1960:
Radivoj KORAĆ
Olga GERŠ
1961:
Miroslav CERAR
Hilda ZEIER
1962:
Miroslav CERAR
Olga GERŠ
1963:
Miroslav CERAR
Natalija STEFANOVIĆ
1964:
Miroslav CERAR
Draga STAMEJČIĆ
1965:
Branislav LONČAR
Ružica MILADINOVIĆ
1966:
Miroslav CERAR
Vera NIKOLIĆ
1967:
Ivo DANEU
Vera NIKOLIĆ
1968:
Miroslav CERAR
Đurđa BJEDOV
1969:
Miroslav CERAR
Ana BOBAN
1970:
Miroslav CERAR
Desanka PEROVIĆ
1971:
Mate PARLOV
Vera NIKOLIĆ
1972:
Mate PARLOV
Vera NIKOLIĆ
1973:
Marijan BENEŠ
Jelica PAVLIČIĆ
1974:
Mate PARLOV
Nataša URBANČIĆ
1975:
Nenad STEKIĆ
Branka BATINIĆ
1976:
Matija LJUBEK
Mima JAUŠOVEC
1977:
Šaban SEJDIU
Mima JAUŠOVEC
1978:
Dražen DALIPAGIĆ
Bojana ŠUMONJA
1979:
Bojan KRIŽAJ
Gordana PERKUČIN
1980:
Slobodan KAČAR
Štefica KRIŠTOF
1981:
Borut PETRIČ
Sanda DUBRAVČIĆ
1982:
Bojan KRIŽAJ
Biserka PERMAN
1983:
Dragutin ŠURBEK
Mirjana JOVOVIĆ
1984:
Jure FRANKO
Svetlana KITIĆ
1985:
Dražen PETROVIĆ
Monika SELEŠ
1986:
Rok PETROVIĆ
Mateja SVET
1987:
Bojan KRIŽAJ
Mateja SVET
1988:
Goran MAKSIMOVIĆ
Jasna ŠEKARIĆ
1989:
Dragomir BEĆANOVIĆ
Mateja SVET
1990:
Toni KUKOČ
Monika SELEŠ

MOMČADI
1966: Košarkaška reprezentacija m
1967: Košarkaška reprezentacija m
1968: Vaterpolska reprezentacija m
1969: Košarkaška reprezentacija m
1970: Košarkaška reprezentacija m
1971: Vaterpolski klub Mladost (Zagreb)
1972: Rukometna reprezentacija m
1973: MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENE: Rukometna reprezentacija
1974: MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENE: Streljačka reprezentacija
1975: MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENE: -
1976: MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENE: Rukometni klub Radnički (Beograd)
1977: MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENE: Omladinska rukometna reprezentacija
1978: MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENE: Kuglački par Tkalčić - Galošević
1979: MUŠKI: Alpinistička ekspedicija "Everest '79."
ŽENE: Košarkaški klub C. zvezda (Beograd)
1980: MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENE: Rukometna reprezentacija
1981: MUŠKI: Nogometna reprezentacija
ŽENE: Omladinska rukometna reprezentacija
1982: MUŠKI: Rukometna reprezentacija
ŽENE: Rukometna reprezentacija
1983: MUŠKI: Stolnoteniski par Šurbek - Kalinić
ŽENE: Rukometni klub Radnički (Beograd)
1984: MUŠKI: Vaterpolska reprezentacija
ŽENE: Rukometna reprezentacija
1985: MUŠKI: Košarkaški klub Cibona (Zagreb)
ŽENE: Rukometni klub Budućnost (Titograd)
1986: MUŠKI: Rukometna reprezentacija
ŽENE: Streljačka reprezentacija
1987: MUŠKI: Vaterpolska reprezentacija
ŽENE: Košarkaška reprezentacija
1988: MUŠKI: Vaterpolska reprezentacija
ŽENE: Košarkaška reprezentacija
1989: MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENE: Košarkaški klub Jedinstvo (Tuzla)
1990: MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENE: Košarkaška reprezentacija


ZLATNA LISTA

SPORTAŠI HRVATSKE
POJEDINCI
1952.
Četverac GUSARA (Split)
Milka BABOVIĆ
1953.
Perica VLAŠIĆ
Milka BABOVIĆ
1954.
Žarko DOLINAR
Eša LIGORIO
1955.
Bernard VUKAS
Milka BABOVIĆ
1956.
Krešo RAČIĆ
Vinka JERIČEVIĆ
1957.
Hrvoje KAČIĆ
Nada VUČKOVIĆ
1958.
Joško MURAT
Hilda ZEIER
1959.
Duje SMOLJANOVIĆ
Tanja ZOKOVIĆ
1960.
Željko PERUŠIĆ
Tanja KOKEZA
1961.
Boro JOVANOVIĆ
Hilda ZEIER
1962.
Nikola PILIĆ i Boro JOVANOVIĆ
Olga ŠIKOVEC
1963.
Giuseppe GIERGIA
Olga ŠIKOVEC
1964.
Nikola PILIĆ
Nada VUČKOVIĆ
1965.
Andro DEPOLO
Ljiljana PETNJARIĆ
1966.
Cvjetko BILIĆ
Ljiljana PETNJARIĆ
1967.
Nikola PILIĆ
Mirjana RESLER
1968.
Dragutin ŠURBEK
Đurđica BJEDOV
1969.
Dragutin ŠURBEK
Ana BOBAN
1970.
Petar SKANSI
Ružica MEGLAJ
1971.
Mate PARLOV
Vera NIKOLIĆ
1972.
Mate PARLOV
Vera NIKOLIĆ
1973.
Mate PARLOV
Mara TORTI
1974.
Luciano SUŠANJ
Jelica PAVLIČIĆ
1975.
Anton STIPANČIĆ
Branka BATINIĆ
1976.
Matija LJUBEK
Štefica KRIŠTOF
1977.
Joško ALEBIĆ
Jelica PAVLIČIĆ
1978.
Milan JANIĆ
Pavica GALOŠEVIĆ
1979.
Dragutin ŠURBEK
Sanda DUBRAVČIĆ
1980.
Krešimir ĆOSIĆ
Štefica KRIŠTOF
1981.
Dragutin ŠURBEK
Sanda DUBRAVČIĆ
1982.
Matija LJUBEK
Biserka PERMAN
1983.
Dragutin ŠURBEK
Renata ŠAŠAK
1984.
Vlado LISJAK
Branka BATINIĆ
1985.
Dražen PETROVIĆ
Biserka PERMAN
1986.
Dražen PETROVIĆ
Jasna BRAJKOVIĆ
1987.
Ivan ŠABJAN
Jasna BRAJKOVIĆ
1988.
Zoran PRIMORAC
Jasna BRAJKOVIĆ
1989.
Toni KUKOČ
Jasna ŠEKARIĆ (BRAJKOVIĆ)
1990.
Toni KUKOČ
Biljana PETROVIĆ
1991.
Toni KUKOČ
Danira NAKIĆ
1992.
Goran IVANIŠEVIĆ
Biserka PERMAN
1993.
Goran IVANIŠEVIĆ
Suzana SKOKO
1994.
Goran IVANIŠEVIĆ
Iva MAJOLI
1995.
Željko MAVROVIA
Iva MAJOLI
1996.
Goran IVANIŠEVIA
Iva MAJOLI
1997.
Željko MAVROVIĆ
Iva MAJOLI
1998.
Davor ŠUKER
Janica KOSTELIĆ
1999.
Gordan KOŽULJ
Janica KOSTELIĆ
2000.
Nikolaj PEŠALOV
Janica KOSTELIĆ
2001.
Goran IVANIŠEVIĆ
Janica KOSTELIĆ
2002.
Ivica KOSTELIĆ
Janica KOSTELIĆ
2003.
Ivica KOSTELIĆ
Janica KOSTELIĆ
2004.
Duje DRAGANJA
Blanka VLAŠIĆ
2005.
Ivan LJUBIČIĆ
Janica KOSTELIĆ
2006.
Ivan LJUBIČIĆ
Janica KOSTELIĆ
2007.
Ivano BALIĆ
Blanka VLAŠIĆ

MOMČADI
1990. - MUŠKI: KK POP '84 (Split)
ŽENSKE: Kuglački klub Jedinstvo (Zagreb)
1991. - MUŠKI: KK Sl. Dalmacija (Split)
ŽENSKE: HAOK Mladost (Zagreb)
1992. - MUŠKI: Košarkaška reprezentacija
ŽENSKE: Kuglačka reprezentacija
1993. - MUŠKI: Rukometni klub Badel 1862 - Zagreb
ŽENSKE: Rukometna reprezentacija
1994. - MUŠKI: Dvojac s kormilarom (Franković - Boraska; Ražov)
ŽENSKE: HAOK Mladost (Zagreb)
1995. - MUŠKI: Rukometna reprezentacija
ŽENSKE: Odbojkaška reprezentacija
1996. - MUŠKI: Rukometna reprezentacija
ŽENSKE: Rukometni klub Podravka (Koprivnica)
1997. - MUŠKI: Nogometna reprezentacija
ŽENSKE: Odbojkaška reprezentacija
1998. - MUŠKI: Nogometna reprezentacija
ŽENSKE: Odbojkaški klub Dubrovnik Dubrovačka banka
1999. - MUŠKI: Vaterpolska reprezentacija
ŽENSKE: Odbojkaška reprezentacija
2000. - MUŠKI: Veslački osmerac Hrvatske
ŽENSKE: Odbojkaška reprezentacija
2001. - MUŠKI: Nogometna reprezentacija
ŽENSKE: Košarkaška reprezentacija
2002. - MUŠKI: Veslački dvojac Siniša i Nikša Skelin
ŽENSKE: Rukometni klub Podravka (Koprivnica)
2003. - MUŠKI: Rukometna reprezentacija
ŽENSKE: Stolnoteniska reprezentacija
2004. - MUŠKI: Rukometna reprezentacija
ŽENSKE: Reprezentacija u gađanju samostrelom
2005. - MUŠKI: Teniska Davis Cup reprezentacija
ŽENSKE: Stolnoteniska reprezentacija
2006. - MUŠKI: Vaterpolski klub Jug (Dubrovnik)
ŽENSKE: Rukometni klub Podravka (Koprivnica)
2007. - MUŠKI: Vaterpolska reprezentacija
ŽENSKE: Alpinistička ekspedicija na Himalaju

FAIR PLAY

Dosadašnji dobitnici
JUGOSLAVIJA
1972: Miljenko RAK (atletičar)
1973: Radmila PAREZANOVIĆ (rukometašica)
1974: Eugen PLEŠKO (biciklist)
1975: Pero BUDIJA (atletičar)
1976: Mirko JANŠKOVEC (stolnotenisač)
1977: Dubravko MATAKOVIĆ (kajakaš)
1978: Milan SPASOJEVIĆ (atletičar)
1979: Marjan MANFREDA (alpinist)
1980: Drago FRELIH (biciklist)
1981: Nenad ILEKOVIĆ (tenisač)
1982: Matija LJUBEK (kajakaš)
1983: Ljiljana ZUMBULOVIĆ (gimnastičarka)
1984: Dragan NENEZIĆ (odbojkaš)
1985: Zlatko KAVUR (jahač)
1986: Jure PAVLIĆ (biciklist)
1987: Ragbi klub NADA (Split)
1988: Željko KUKEC (kajakaš)
1989: Ljubomir LJUBOJEVIĆ (šahist)
1990: Nogometni klub PELISTER (Bitolj)

HRVATSKA
1991: Željko FRANULOVIĆ (tenisač)
1992: Nogometni klub HAJDUK (Split)
1993: Branko IKIĆ (podvodni ribolovac)
1994: Tadija OPAČAK (atletičar)
1995: Stojko VRANKOVIĆ (košarkaš)
1996: Branimir GLAVAŠ (sportski dužnosnik)
1997: Josip GRDOVIĆ (košarkaški trener)
1998: Ante BUĆO (stolnoteniski dužnosnik)
1999: Valter IVANČIĆ (boćar)
2000: Nenad BJELICA (nogometaš)
2001: Davor ŠUKER (nogometaš)
2002: Zvonimir BOBAN (nogometaš)
2003: Dubravko ŠIMENC (vaterpolist)
2004: Zvonimir MARTINČEVIĆ i Marin FRČKO (reli vozači)
2005: Dado PRŠO (nogometaš)
2006: Miroslav PAVIĆ (nogometni trener)
2007: Stipe ŠPORČIĆ (nogometaš)

PRIJATELJI HZSN-a

 ag       vagor_2012       grawe_2012       oryx_2012       kompas.hr       zak_n_2012      

de_cortulis_2012 korana1 kaba 2012 bp banner  jadrolinija1  press club

Copyright 2014. Hrvatski zbor sportskih novinara. Sva prava pridržana.