Bit će to godina u kojoj će se povijest pisati na stadionima, borilištima i stazama diljem svijeta. Ljubitelji sporta već sada mogu početi planirati kalendar jer nas čeka godina koja obećava – sportski spektakl za pamćenje.
Sportska 2026. godina bit će jedna od najbogatijih u povijesti, s nizom velikih međunarodnih natjecanja koja će obilježiti kalendar i privući milijune gledatelja širom svijeta. Od Zimskih olimpijskih igara u Italiji, preko Svjetskog prvenstva u nogometu u Sjevernoj Americi, pa sve do novih spektakularnih formata u atletici i Formuli 1 – sportski zaljubljenici imat će razloga za uživanje tijekom cijele godine.
Naravno, u siječnju nas čeka rukometno ludilo i Euro u tri zemlje, Danskoj, Švedskoj i Norveškoj. Od 15. siječnja do 1. veljače. Osim toga i vaterpolo je u siječnju. Održat će se od 10. do 25. siječnja 2026. u Beogradu prema novom formatu sa 16 reprezentacija podijeljenih u četiri skupine po četiri ekipe. U siječnju je i Euro u futsalu s nastupima Hrvatske od 20. siječnja do 7. veljače.
Zimske Igre u Italiji
Prvi veliki međunarodni događaj godine bit će Zimske olimpijske igre koje će se od 6. do 22. veljače održati u Milanu i Cortini d’Ampezzo. Posebnu pažnju privlači povratak NHL zvijezda na olimpijski hokej, što obećava turnir vrhunske kvalitete. Nakon njih slijede i Zimske paraolimpijske igre na istim lokacijama.
Nogometni spektakl: Svjetsko prvenstvo u Sjevernoj Americi
Ljubitelji nogometa s nestrpljenjem čekaju FIFA Svjetsko prvenstvo 2026. koje će se igrati od 11. lipnja do 19. srpnja u SAD-u, Kanadi i Meksiku. Ovo će biti prvo prvenstvo s čak 48 reprezentacija, a utakmice će se igrati na impresivnim stadionima u 16 gradova domaćina.
Novi atletski spektakl
Svjetska atletika u rujnu pokreće novi događaj – World Athletics Ultimate Championship u Budimpešti. Očekuje se nastup 400 najboljih atletičara iz 70 zemalja, uz nagradni fond od čak 10 milijuna dolara, što ga čini najbogatijim atletskim natjecanjem u povijesti.
Formula 1 sezona 2026.
Donosi nova pravila i održiva goriva, a među novim stazama posebno se ističe Madrid (prva utrka 13. rujna).
Bit će to godina u kojoj će se povijest pisati na stadionima, borilištima i stazama diljem svijeta. Ljubitelji sporta već sada mogu početi planirati kalendar jer nas čeka godina koja obećava – sportski spektakl za pamćenje. Ako tome nadodamo završnicu SHNL-a, finale Lige prvaka, teniske Grand slamove i slične događaje, možemo reći - sve je spremno za uživanciju!
Izvor: Gol.hr Foto: Gol.hr