Split Sports Festival dovodi svjetskog UFC prvaka Toma Aspinalla i najveća imena regionalnog i svjetskog sporta

Ovog travnja Split više nije samo grad sporta — postaje globalno središte sporta, inspiracije i vrhunskih priča. Od 21. do 25. travnja 2026., Split Sports Festival okuplja neka od najrespektabilnijih imena iz svijeta sporta, medija i industrije — u jedinstvenom događanju koje pomiče granice klasičnih sportskih konferencija.

U središtu pažnje nalazi se dolazak aktualnog UFC svjetskog prvaka Toma Aspinalla, jednog od najdominantnijih boraca današnjice, koji će sudjelovati u ekskluzivnom “Beyond the Octagon” panelu. Uz njega, na pozornicu dolaze i velika imena borilačkog i profesionalnog sporta:
- Antonio Plazibat, GLORY finalist i jedan od najatraktivnijih kickboksača današnjice
- Stipe Drviš, bivši svjetski prvak u boksu
- Marin Škifić, UFC producent i višestruko nagrađivani TV stručnjak (Dobitnik 9 Emmy nagrada)

ELITA HRVATSKOG I REGIONALNOG SPORTA

Konferencijski dio s panelima se održava 21. i 22.4. u hotelu Amphori na Žnjanu, a festivalski dan pod nazivom #SPORTZASVE odžava se na sportskim objektima na Žnjanu.

Festival okuplja impresivan lineup sportskih legendi, stručnjaka i lidera:

Ivano Balić – rukometna legenda i jedan od najvećih rukometaša svih vremena
Barbara Matić – olimpijska pobjednica i svjetska prvakinja u judu
Boštjan Nachbar – bivši NBA igrač
Kruno Simon – bivši reprezentativac i sportski direktor HKS-a
Nikola Vujčić – direktor košarkaške akademije CEBA i europska košarkaška legenda

Uz njih, dolaze i ključni ljudi hrvatskog sportskog sustava:

Zlatko Mateša (HOO)
Ratko Kovačić (HPOO)
Marijan Kustić (HNS)
Tonči Glavina, ministar turizma i sporta
Tomislav Šuta, gradonačelnik Splita

SPORT, TURIZAM, AI I BUDUĆNOST

Split Sports Festival donosi sadržaj koji nadilazi sport: razvoj sportske infrastrukture i destinacija, sport i turizam kao globalni brend, rad s mladima i stvaranje vrhunskih sportaša, život nakon karijere, umjetna inteligencija i digitalna transformacija sporta

Na panelima sudjeluju i vodeći stručnjaci poput: Blanke Mateše, stručnjakinje za sportsko pravo, Stipe Plejića člana vijeća Forbes Technology, Domagoja Bebića, stručnjaka za medije i komunikacije, Boran Uglešića uglednog hrvatskog psihijatra koji će se osvrnuti na temu kako sport utječe na mentalno zdravlje mladih.

SPLIT KAO HUB SPORTA I INSPIRACIJE

Split ovim festivalom potvrđuje svoju poziciju jednog od najvažnijih sportskih gradova Europe — grada koji ne samo da stvara vrhunske sportaše, već i okuplja globalne priče, znanje i utjecaj.

Vrhunac festivala bit će i otvoreni festivalski dan na Žnjanu, gdje sport izlazi među ljude — kroz utakmice, revijalne susrete i interakciju s publikom. Na festivalskom danu pod sloganom #SPORTZASVE odigrat će se košarkaški susreti između kadeta i mlađih kadeta KK Adriatica, KK Splita i KK Solina, revijalni teniski mečevi (u organizaciji Tenis kluba Kaštela), malonogometna utakmica te revijalna odbojkaška utakmica.

- Split je oduvijek bio grad sporta, ali sada ga želimo pozicionirati i kao mjesto susreta globalnih sportskih priča, znanja i utjecaja. Dovođenje aktualnog UFC svjetskog prvaka, uz imena poput Balića, Matić i Nachbara, potvrđuje da Split Sports Festival ima snagu postati jedan od najvažnijih sportskih događaja u regiji.Naš cilj nije samo organizirati događaj, već stvoriti platformu koja povezuje sport, turizam i budućnost industrije — kazao je Bruno Šundov, organizator festivala i predsjednik KK Adriatic Split

ULAZNICE U PRODAJI ZA SUSRET SA UFC PRVAKOM

Sudjelovanje na konferenciji je besplatno, uz obveznu prijavu radi ograničenog broja sudionika putem web aplikacije: https://splitsportsfestival.com/#register 
maila: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Ulaznice za susret i panel s UFC prvakom dostupne su putem platforme Entrio: https://www.entrio.hr/en/event/uzivotom-aspinall-u-splitu-rezerviraj-susret-sa-svjetskim-ufc-prvakom-31565

Organizator manifestacije je KK Adriatic. Pokrovitelji manifestacije su: Grad Split, Splitsko – dalmatinska županija, Turistička zajednica grada Splita, Turistička zajednica Splitsko – dalmatinske županije, Jadrolinija, Technogym i Decathlon.

Partneri manifestacije su Kineziološki fakultet u Splitu i Veleučilište Aspira.

Kontakt:
Voditeljica promocije:
Maja Zlokić
+385 95 827 3775
Organizator:
Košarkaški klub Adriatic
Bruno Šundov – predsjednik
+ 385 91 911 9108

Istaknuto iz fotogalerije

Fotogalerija

fotografije

HZSN - Fotogalerija
  • nogomet - lopta
    nogomet - lopta

    Foto: Igor Kralj/PIXSELL

  • sport s invaliditetom
    sport s invaliditetom

    Foto: Matija Habljak/PIXSELL

  • plivanje
    plivanje

    Foto: Marko Prpić/PIXSELL

  • hokej
    hokej

    Foto: Igor Šoban/PIXSELL

  • nogomet po snijegu
    nogomet po snijegu

    Foto: Matija Habljak/PIXSELL

  • atletika
    atletika

    Foto: Igor Kralj/PIXSELL

  • stolni tenis
    stolni tenis

    Foto: Sanjin Strukić/PIXSELL

  • nogomet - penal
    nogomet - penal

    Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

  • skok u vis
    skok u vis

    Foto: Igor Kralj/PIXSELL

  • košarka
    košarka

    Foto: Igor Kralj/PIXSELL

  • hokej na ledu
    hokej na ledu

    Foto: Marko Prpic/PIXSELL

  • rukomet
    rukomet

    Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

  • sport na vodi
    sport na vodi

    Foto: Marko Prpic/PIXSELL

  • nogomet - golman
    nogomet - golman

    Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

  • nogomet - gol
    nogomet - gol

    Foto: Igor Kralj/PIXSELL

NAŠA poslovna banka

  • karlovacka banka

NAŠA putnička agencija

  • BTravel

Prijatelji HZSN-a

  • atlantic
  • jadrolinija
  • zak
  • HNS
  • brodarić promet
  • sc karlovac
  • Hostel Bedem
  • tpr
  • lin
  • svezakucuidom
  • cotrullis
  • Restoran Bosiljevo
  • hostel karlovac
  • tdsitotisak
  • grawe